Сорти меду

Найбільш поширені монофлорні меди такі:

Липовий має приємний аромат, різкий специфічний смак, світло жовтий або світло янтарний колір. У рідкому вигляді прозоро- водянистий, консистенція дрібнозерниста, або салоподібна.
Гречаний характеризується приємним смаком та ароматом. У рідкому стані темно червоний або коричневий, а в закристалізованому коричневий або темно-жовтий. До складу його мінеральних речовин входить залізо.
Соняшниковий має специфічний приємний смак, слабкий аромат. У рідкому стані світло-золотистий або світло-янтарний. Після кристалізації крупнозернистий. Кристалізується дуже швидко, часто навіть у комірках стільників під час зимівлі бджіл узимку.
Білоакацієвий мед світлий, прозорий, має тонкий аромат, приємний смак. Після кристалізації його консистенція салоподібна.
Люцерновий майже прозорий із слабко вираженим ароматом квіток люцерни. Після кристалізації набуває вигляду білої салоподібної маси. Має після кристалізації добрі смакові якості. Слабкий аромат люцернового меду викликає сумнів у покупців щодо його натуральності.
Малиновий світло-золотистого кольору з винятково приємними ароматом і смаком. Користується великим попитом як лікувальний засіб. Збирають його на багатьох пасіках, розміщених у лісовій зоні або на лісових вирубках, що заросли малиною.

сорти меду

Поліфлорні меди:

Плодовий поліфлорний мед з ягідних плодових культур світло-янтарного кольору, з ніжним приємним ароматом, дуже смачний, довго не кристалізується. Відкачують його виключно для дієтичних цілей наприкінці травня або на початку червня після відцвітання садів.
Польовий мед має багато відтінків від світло-янтарного до світло- коричневого. Бджоли збирають його переважно з люцерни, суріпиці, ріпаку, волошки блакитної, буркуну, соняшнику, гречки та інших рослин. Цей поліфлорний мед має високу якість, сильний аромат і хороший смак, тому користується великим попитом.
Лучний – колір від світло–жовтого до світло–коричневого, дуже ароматний букет (особливо з розцвітних) і приємний смак. Лучний мед бджоли виробляють з нектару різних лучних квітів.
Лісовий або Падевий також має багато віттінків – від світло–жовтого до темно–коричневого, завжди темніший, ніж лучний і польовий. Але при вмісті в ньому звичайної кількості паді або нектару з крушини й вереску смакові якості його знижуються. Падь – цукриста рідина, яку виділяють у вигляді дрібних крапель на листя рослин різні види попелиць, блішок, червеців та інших комах, що живляться рослинними соками. Досліджено, що в паді більше компонентів, ніж у нектарі квіток (понад 20 амінокислот, азотисті речовини, ферменти, органічні кислоти, мінеральні речовини). Лісовий мед з весняних медоносів (журавлини, верби, плодових, акації, малини, чорниці) користується великим попитом.
Купажований – виробляють змішуванням різних сортів для вирівнювання показників якості (кольору, аромату, смаку). Купажують мед коли треба поліпшити товарний вигляд меду, призначеного для реалізації.

Немає коментарів:

Дописати коментар